Len pre mladých? Kdeže. Farebné vlasy pristanú každému a dodajú šmrnc šedivým dňom!

Farebné vlasy sú ako piercing alebo tetovanie - akonáhle ich raz vyskúšate, už len ťažko môžete prestať! Nie je preto náhoda, že máme v ponuke e-shopu aj farby na vlasy od obľúbenej značky Directions. Možno máte občas pocit, že je váš život nudný a sivý a premýšľate, ako doň vniesť trochu zábavy. Žiarivo farebné vlasy môžu byť presne tým, čo vaše telo i myseľ potrebuje!

Je jedno, či je vám pätnásť, tridsaťpäť alebo päťdesiat, farebné vlasy pristanú každému! A možno je to aj tým, že akonáhle máte na hlave nejakú extravagantnú farbu, máte dôvod sa usmievať a ľudia vám tie úsmevy opätujú. Opýtajte sa kohokoľvek s farebnými vlasmi okolo seba, ako na farbu reaguje jeho okolie - väčšinou sa stretnete so samými milými príbehmi! A my si myslíme, že v dnešnej dobe svet jednoducho potrebuje šťastné usmievavé tváre. Tak prečo tomu nejsť v ústrety?

2_damy

1_chlapci

Niektorí z vás už možno dlhší čas rozmýšľajú nad konkrétnym odtieňom a len zbierajú odvahu do toho ísť naplno. Ak potrebujete len trochu postrčiť a hľadáte znamenie, potom je to tu. Choďte do toho! Iní z vás sa zase možno nemôžu rozhodnúť, ktorá farba im pristane najviac. Skúste si preto urobiť zmenu nanečisto - pomocou niektorej z mobilných aplikácií. Obľúbená je napríklad YouCam MakeUp, ktorú nájdete na Google Play.

Nemusíte farbiť všetky vlasy naraz, skúste si nafarbiť len končeky alebo vyskúšajte populárne podfarbenie spodnej časti vlasov. Do práce tak môžete ísť trebárs s nenápadne rozpustenými hnedými vlasmi a večer si ich vyčesať hore, prípadne upraviť cestičku a užívať si záplavu obľúbenej farby.

3_podbarveni

Farby na vlasy od Directions sú obľúbené hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým je ich nízka cena v prepočte na objem téglika. Ten vám navyše zafarbí viac vlasov, než ste zvyknutí - jedno balenie vyjde približne na vlasy po ramená. Ak ich máte dlhšie, použite dve balenia.

odstíny directions barevné vlasyFarby sú semipermanentné, čo znamená, že vám na vlasoch nezostanú nekonečne dlho a jedného dňa sa vymyjú. To sa deje aj vďaka ich zloženiu - na rozdiel od klasických farieb v škatuľkách, ktoré poznáte z drogérií, sú gélové a neobsahujú peroxid. Vlas len povrchovo obalia farebným pigmentom, ale nenarušia ho zvnútra. To znamená, že aj keby ste si vlasy chceli farbiť každý týždeň, tak pokojne môžete. Vďaka šetrnému zloženiu vám vlasy nezoslabnú ani sa nevysušia. To však len teoreticky, v praxi si vlasy môžete ničiť pridruženými procesmi, ako je časté kulmovanie, žehlenie, lakovanie... Veď to poznáte.

To, čo na farbách Directions ale naozaj zbožňujeme, je ich široký výber farebných odtieňov! Farby môžete medzi sebou kombinovať, miešať, alebo zosvetľovať, aby neboli tak sýte a mohli ste získať populárne pastelový tón. Občas sa stretnete s radou, že svetlejší odtieň dosiahnete zmiešaním s kondicionérom, avšak pre istejší výsledok (a hlavne následne dlhšiu výdrž farby na vlasoch) môžete akýkoľvek odtieň zmiešať so špeciálnym bielym tonerom.

Často sa potom stretávame s otázkou, či ten konkrétny odtieň chytí aj na tmavé vlasy. Odpoveď je vždy krátka a jednoduchá: Nie, nechytí na nich žiadny odtieň. Rovnako ako keby ste sa snažili na čierny papier maľovať ružovou pastelkou, tak ani na tmavých vlasoch nebude ružová farba vidieť. Preto pastelkami kreslíme na biely papier. A aj preto farbíme vlasy len na odfarbený podklad. Pred aplikáciou farieb Directions by ste tak mali mať vlasy odfarbené na čo najsvetlejší tón. Samozrejme záleží aj na tom, akú farbu budete následne nanášať.

Tyrkysová alebo modrá bude určite potrebovať, čo najsvetlejší podklad, pretože ide o studené tóny, ktoré neobsahujú samy o sebe žiadny žltý pigment, a ak by ste mali na hlave "odtieň žltučké kuriatko", potom by ste sa mohli tešiť maximálne zo zeleného výsledku. Na druhej strane teplé odtiene ako ružová, oranžová či červená alebo naopak práve zelená, trochu "kuriatkovej" žltej znesú.4_divciny1

Dajte si tiež pozor, aby ste vlasy mali odfarbené rovnomerne. Akonáhle to pokazíte a pri korienkoch budete mať žltú a v končekoch vlasov bielu farbu, potom aj farebný výsledok bude nerovnomerný. Ideálne je preto nechať odfarbovanie svojich vlasov profesionálom v kaderníckych salónoch, ktorí vám podklad krásne zjednotia. Následne môžete pokojne a veselo experimentovať. Alebo môžete využiť odfarbovaciu sadu na vlasy priamo od Directions. Pri odfarbovaní sa striktne držte návodu a prípadne požiadajte aj ďalší pár rúk o pomoc. A pamätajte, že skôr ako by ste si mali vlasy spáliť, je vždy lepšie ich odfarbovať na viackrát, pokojne aj dvakrát či trikrát, ale s rozumným časovým odstupom.

Existujú ešte mnoho dôvodov, prečo farby od Directions milujeme! Majú skvelú konzistenciu, takže sa príjemne nanášajú a nemusíte ich ani nikam prelievať, pretože sa do nich krásne vojde štetec na farbenie vlasov. Farbu nemusíte spotrebovať hneď, pretože vďaka absencii oxidačného činidla (čítaj peroxidu) neoxiduje a nestráca s pribúdajúcim časom svoju účinnosť. Pokojne spotrebujte len polku téglika a druhú si nechajte na budúce farbenie. No a to najlepšie nakoniec - farby neboli testované na zvieratkách a sú vegan.5_divciny2

Podtrhnuté, sčítané - vyskúšajte ich, stojí za to!

Zdroj fotiek: Instagram Directions Hair Color