Radce Atreya

Potrebujete vyriešiť niečo ohľadom vašej objednávky? Využite našu zákaznícku samoobsluhu. Máte otázku k niektorému z produktov? Pomôžeme vám. Spísali sme pre vás najčastejšie otázky našich zákazníkov.

 

Nájdite odpoveď na vašu otázku hneď

 

Najčastejšie otázky

Otázky ohľadom objednávok

Musím mať pre objednanie založený účet?
Nemusíte! Objednávku môžete poslať aj ako neregistrovaný zákazník, ALE vďaka registrácii získate ďalšie výhody - viď bod nižšie.
Aké sú výhody registrácie?

Vďaka registrácii bude mať:

  • Uloženú svoju fakturačnú a doručovaciu adresu, vďaka čomu je proces objednávania oveľa rýchlejší.
  • Prístup k histórii všetkých minulých objednávok ak ich dokladom.
  • Stálu vernostnú zľavu, ktorá sa vám sčíta za každý nákup!

Vyzdvihnuté objednávky v celkovej hodnote a výška zľavy na ďalšie nákupy:

18 EUR 1 %
28 EUR 2 %
38 EUR 3 %
48 EUR 4 %
58 EUR 5 %
75 EUR 6 %
115 EUR 7 %
150 EUR 8 %
190 EUR 9 %
Koľko stojí poštovné?
Aktuálne poštovné nájdete vždy v košíku pred dokončením objednávky, ale aj prehľadne vypísané TU. A nezabudnite, že poštovné nad 38 EUR od nás máte ZADARMO!
Aké sú spôsoby platby?
Platiť u nás môžete buď bežným bankovým prevodom, rýchlym online bankovým prevodom (ktorý však nemusí podporovať všetky banky), alebo online platobnou kartou. Pokiaľ si objednávku budete chcieť vyzdvihnúť neskôr osobne na predajni, je potrebné ju uhradiť vopred.
Keď si teraz objednám tovar, kedy ho budem mať doma?
Tovar uvedený ako skladom odosielame čo najskôr, často aj ten istý deň, prípadne deň nasledujúci. Rýchlosť doručenia potom závisí na vybranej doprave - najrýchlejšie doručenie je možné s Balíkom do Ruky od Českej pošty či s GLS, kde je doručenie nasledujúci pracovný deň, rovnako tak u pobočiek Zásielkovne je väčšinou nasledujúci pracovný deň zásielka pripravená na vyzdvihnutie. Výnimočne je to o deň neskôr.
Dorazila mi poškodená alebo nekompletná zásielka. Čo s tým?
Pokiaľ sa jedná o chýbajúcu alebo rozbitú drobnosť ako je napríklad gulička, ihneď situáciu vyriešime doposlaním nového alebo chýbajúceho kusu. Pokiaľ sa jedná o rozbitý šperk alebo inú reklamáciu, radi s vami všetko vyriešime čo najrýchlejšie a najjednoduchšie. V oboch prípadoch vyplňte, prosím, formulár na stránke pre relamácie - je to najrýchlejší a najľahší spôsob ako celú situáciu vyriešiť - objednávku systém dohľadá za vás.
Tovar mi nevyhovuje. Môžem ho vrátiť?

Tovar ktorý nie je balený v hygienickom balení s pečaťou (prstene, doplnky, ďalšie bežné veci) je možné vrátiť nepoškodené do 30 dní od jeho doručenia.

Tovar, ktorý je z hygienických dôvodov ochrany zdravia zapečatený (napríklad ihly, originálne zabalená kozmetika, kanyly, piercing v obale s hygienickou pečaťou) je možné vrátiť do 30 dní od doručenia LEN V PRÍPADE, ŽE NEBOLA PORUŠENÁ HYGIENICKÁ PEČEŤ A TOVAR NEBO VYBRATÉ. Ide o dôležitú podmienku, ktorá chráni zdravie našich zákazníkov. Pre vrátenie tovaru nám vyplňte online formulár a postupujte podľa ďalších pokynov ohľadom vrátenia uvedených tu: VRÁTENIE TOVARU

Môžem svoju objednávku po potvrdení ešte zmeniť?
Meniť už zaplatenú objednávku nie je možné, ďakujeme za pochopenie.

Otázky ohľadom piercingového štúdia

Môžem sa objednať na piercing, aj keď mi ešte nebolo 18 rokov?

Áno, môžete, až na niektoré výnimky. Všetci mladiství pod 18 rokov potrebujú súhlas zákonného zástupcu a ten mať podpísaný, alebo mať zákonného zástupcu priamo so sebou do štúdia ako sprievod. Väčšinu piercingov robíme aj násťročným, avšak u niektorých piercingov si aj so súhlasom rodiča vyhradzujeme odmietnuť piercing vykonať. Ide napríklad o septum piercing, kde požadujeme minimálny vek 16 rokov, o microderlmálny piercing, kde požadujeme minimálny vek 18 rokov a o všetky intímne piercingy ako sú bradavky a genitálie, kde požadujeme aj minimálny vek 18 rokov. Objednať sa môžete ZDE.

Môžem prísť bez objednania?

Bohužiaľ nie. Do nášho štúdia je v súčasnej dobe potrebné sa vopred objednať pomocou rezervačného systému, aby na vás mal piercer dostatok času a mohol sa vám plne venovať. Na piercingy bez objednania nemáme v tejto chvíli časový priestor. Objednať sa môžete ZDE.

Otázky ohľadom doplnkov a šperkov

Ako zmerať veľkosť prsteňa?

Podrobný návod na zistenie potrebnej veľkosti a zmeranie prsteňa nájdete na našom blogu ZDE.

Akú si mám kúpiť veľkosť torquesu na krk alebo na ruku?

Návod na zmeranie potrebnej veľkosti torquesu: Zmerajte si obvod krku alebo zápästia. Toto číslo vydeľte 3.14 a pričítajte cca 10 mm pri náhrdelníku, 7 mm pri náramku. Viac o meraní torquesu vrátane príkladov nájdete ZDE.

Otázky ohľadom aplikácie piercingu

Aký je rozdiel medzi kanylou a ihlou?
Kanyla je plastová bužírka, ktorá má vo vnútri veľmi ostrú ihlu. Po vpichu sa samotná ihla vytiahne a vo vpichu zostane iba táto plastová trubička, do ktorej sa nasadí šperk a pretiahne vpichom. Ihla je oproti tomu bez bužírky, iba s dutým priestorom a šperk sa preťahuje priamo za ňou (pomocou nástavcov alebo bez).
Kedy použiť kanylu a kedy ihlu?
Kanyla je vhodnejšia na aplikáciu šperkov s vonkajším závitom, pretože chráni ostré závity šperku pri preťahovaní šperku vpichom. Ihlu sú potom vhodné na použitie so šperkami s vnútorným závitom alebo bezzávitové šperky.
Akú vybrať veľkosť ihly a šperku pre aplikáciu?

Pre výber vhodného druhu a veľkosti šperku ak tomu potrebnej ihly či kanyly sme pre vás spísali tento článok aj s tabuľkou veľkostí.

Aký je vhodný materiál šperku na prvý vpich?
My vždy odporúčame použitie titánu triedy ASTM F-136, prípadne PTFE šperku a šperku z rýdzeho zlata. Ostatné materiály, ako je napríklad chirugická oceľ, plast či striebro, nie sú na prvý vpich vhodné, pretože môžu citlivejším jedincom spôsobiť problémy s hojením. Šperk musí byť potom pre aplikáciu vždy sterilný - dezinfekcia šperku nie je dostačujúca. Pri vybraných titánových šperkoch ponúkame aj možnosť sterilizácie.
Aký tvar šperku je vhodný na prvý vpich?
Zjednodušená odpoveď znie: vždy rovný. Rovným šperkom máme na mysli do nosa nostrily s rôznym zakončením, nie však krúžky. To isté platí u ostatných piercingov – kde je to anatomicky možné, je vždy potrebné pre ľahké a rýchle hojenie použiť rovný šperk – labretu alebo činku. Aplikácia krúžku alebo podkovy do väčšiny piercingov spôsobuje problémy s hojením.
Aký je rozdiel medzi dezinfekciou a sterilizáciou?
Pre prvý vpich treba zvoliť vždy šperk sterilný. Dezinfekcia a sterilizácia sú oba dekontaminačné procesy. Zatiaľ čo dezinfekcia je proces eliminácie alebo redukcie škodlivých mikroorganizmov z neživých predmetov a povrchov, sterilizácia je proces usmrcovania všetkých mikroorganizmov, vrátane spór húb, plesní a iných choroboplodných zárodkov. Ide teda o ďaleko účinnejší proces ošetrenia šperkov pred aplikáciou.

Otázky ohľadom piercingových šperkov

Aký sa meria piercingový šperk?

Šperky majú uvedené niekoľko veľkostí. U nás na e-shope je prvá vždy hrúbka šperku - prechádzajúca vpichom, druhá je potom dĺžka šperku (medzi koncovkami, bez dĺžky guličiek) či priemer krúžku (vždy vnútorné, ak nie je výslovne uvedené inak) a posledný rozmer je veľkosť koncoviek. Viac o meraní šperku nájdete ZDE.

Aký je rozdiel v typoch závitov piercingových šperkov?

V súčasnej dobe rozlišujeme tri základné kategórie podľa druhu závitov: šperky s vonkajším závitom, s vnútorným závitom a šperky bezzávitové, alebo threadless a push in. Detailnejší popis všetkých týchto typov nájdete v našom článku.

Akú veľkosť krúžku do nosa si mám kúpiť?
Veľkosť krúžku - nostrilu - sa uvádza v poradí hrúbka x vnútorný priemer krúžku, teda napríklad 0,8 mm x 8 mm. Aby ste vyzvali správnu veľkosť, je potrebné vedieť hrúbku aplikovaného krúžku. Väčšinou to býva práve 0,8 mm alebo 1 mm. Druhý dôležitý bod je určenie vhodného priemeru. Na orientačné určenie veľkosti je vhodné vziať posuvné meradlo alebo pravítko a zmerať dĺžku od vpichu k hrane nosa. Priemer krúžku by potom nemal byť menší, než táto nameraná hodnota, aby vás netlačil zo spodnej hrany nosa. Krúžok do nosa je možné nosiť až po zahojení piercingu, čo je zhruba za 3 mesiace. Skoršia výmena môže viesť k podráždeniu vpichu a vniknutiu hrčky.

Problémy s hojením piercingu

Pri piercingu sa mi urobila malá hrčka, čo s tým?

Búlka bez zápalového procesu bude pravdepodobne hypertrofická jazva. Môže byť spôsobená nevhodným tvarom aplikačného šperku (krúžok namiesto vhodného rovného šperku), materiálom piercingu, ale aj obyčajnou dispozíciou k tomuto typu jaziev. Búlky tvorené hypetrofickou jazvou sa dá však pomerne ľahko zbaviť, stačí dodržiavať rady, ktoré sme pre vás spísali podrobnejšie v tomto článku.