Permanentné šperky

Hľadáte osobný šperk spojený s jedinečným zážitkom? Môžete navštíviť našu predajňu v Brne, kde sa vám bude venovať Nikol, ktorá sa postará o precízne vyhotovenie trvalého šperku.  

Rezervovať termín

Čo sú trvalé náramky?

Trvalé šperky sú jednoducho povedané šperky, ktoré sa nedajú odstrániť. Najčastejšie má podobu náramku zo zlata alebo striebra, ale týmto spôsobom sa dajú vytvoriť rôzne šperky, napríklad náramky na nohu, náhrdelníky alebo dokonca prstene s retiazkou.

Namiesto zapínania má zvarené konce, takže sa nedá ľahko odstrániť. Ako už bolo spomenuté, sú bezpečne zvarené okolo zápästia, ich konce sú spojené a ponúkajú tak dizajn, ktorý nie je rušený zapínaním.

Nemusíte sa však obávať - na tento proces používame najlepšie pulzné zváračky na trhu, ktoré sú vybavené mikroskopom pre dokonalú presnosť. 
Celý proces je nielen úplne bezpečný a bezbolestný, ale je to aj jedinečný zážitok.

permanentní náramek
permanentní náramek brno

Trvalý šperk pre trvalé spomienky

Trvalé náramky môžu v živote človeka slúžiť k viacerým účelom. Hoci to môže byť pre pohodlie, zvyčajne ide o osobnú alebo sentimentálnu záležitosť.

Ak hľadáte jedinečný a módny spôsob, ako si pripomenúť významné životné okamihy, alebo ak chcete vyjadriť silné spojenie s dôležitými ľuďmi vo vašom živote, je to jeden z najobľúbenejších spôsobov.

Máme na výber strieborné retiazky, retiazky z gold filled a retiazky zo 14 karátového žltého a bieleho zlata.

 

Ako prebieha stretnutie

V predajni si vyberiete dizajn retiazky a doplnky, ktoré chcete. Pre svoje šperky si môžete vybrať prívesky s farebnými zirkónmi alebo drahými kameňmi.

Po výbere retiazky vám náramok zmeriame na zápästí, aby sme sa uistili, že je pohodlný. 
Tento proces môže trvať desať až pätnásť minút.

Akonáhle nájdete perfektne padnúcu retiazku, privarime oba konce k sebe. Na tento krok používame najmodernejšie vybavenie, pričom pod miesto, kde sa konce zovierajú a spájajú, umiestnime kúsok koženky, ktorá chráni pokožku počas zvárania.

 

permanentní náramky brno
 
 

Cenník permanentných náramkov

Rezervovat termín
Permanentní náramek ze stříbra
1 kus 1000 Kč / pár 1800 Kč
Permanentní náramek z gold filled řetízku se 14kt žlutým zlatem
1 kus 1200 Kč / pár 2200 Kč
Permanentní náramek ze 14kt zlata
1 kus od 3000 Kč / pár od 5500 Kč dle délky
Permanentní řetízek na nohu ze stříbra
1 kus od 1400 Kč / pár od 2600 Kč
Permanentní řetízek na nohu z gold filled řetízku se 14kt žlutým zlatem
1 kus od 1500 Kč / pár od 2800 Kč
Permanentní řetízek na nohu ze 14kt zlata
1 kus od 3800 Kč / pár od 6900 Kč dle délky
Řetízkový prstýnek ze stříbra
1 kus 500 Kč / pár 900 Kč
Řetízkový prstýnek z gold filled řetízku se 14kt žlutým zlatem
1 kus 550 Kč / pár 950 Kč
Řetízkový prstýnek ze 14kt zlata
1 kus od 800 Kč / pár 1600 Kč dle délky
Přívěsky se zirkony a polodrahokamy ze stříbra a gold filled
250 - 350 Kč / kus

Svařujeme šperky pre osoby starší 10 let. Osoby vo veku 16 rokov a mladší môžu získať svařovaný šperk iba so súhlasom zákonného zástupcu.

Druhy retiazok pre permanentné náramky

 

Najčastejšie otázky

Bolí zváranie permanentných náramkov?

Nie, proces zvárania je úplne bezbolestný a úplne bezpečný. Zákazníkom pri zváraní venujeme mimoriadnu starostlivosť a zabezpečíme, že pri spojovaní retiazky okolo zápästia nič necítite ani sa nezraníte.

Mohu si permanentní šperk sundat?

Pokud jste si svařovaný náramek rozmysleli, nebo pokud to nezbytně potřebujete kvůli lékařským vyšetřením (magnetická rezonance/rentgenové snímky), můžete si ho stále sundat.

Vzory našich řetízků jsou jemné, a pokud to máte v plánu, můžete si je snadno odstřihnout či odštípnout kleštičkami.
Pokud budete chtít náramek sundat sami, doporučujeme jeho přeštípnutí v místě svaření nebo v místě spojovacího kroužku. 

Náramek vám můžeme později opět znovu svařit nebo si ho můžete ponechat a použít na jiné šperky.
Můžete se také stavit na naši prodejnu a řetízek vám na počkání sundáme.

Co když si řetízek náhodou roztrhnu?

Nemusíte se bát! Doneste řetízek k nám a náramek či jiný šperk vám opravíme a znovu svaříme!

Můžu s trvalým šperkem létat letadlem?

Rozhodně ano. Šperky jsou natolik jemné, že letištní brány na ně nereagují. Naopak na mnoha letištích doporučují cenné šperky ani na kontrolu nesundávat.

Jaké jsou rozdíly v materiálech?

Řetízky z 14 karátového zlata vám vydrží po dlouhé roky bez změny vzhledu a bez nutnosti údržby - zlato narozdíl od stříbra neoxiduje a není tedy potřeba žádná zvláštní péče.

Pro milovníky stříbra je nutné počítat s nutností čištění dle potřeby, aby bylo stříbro stále zářivé jako v den svaření. Nemusíte se bát, jak o náramek pečovat a čím ho čistit bez nutnosti sundávání vám ukážeme.

Gold filled řetízky jsou tvořeny 5% ze své celkové hmotnosti  14 karátovým zlatem, s jádrem tvořeným jinými kovy, nejčastěji mosazí. Vnější vrstvu mají právě z 14 karátového zlata a se správnou péčí vydrží na doživotí, narozdíl od pozlacených šperků, které mají pouze tenkou vrstvu zlata na povrchu a která se časem opotřebuje.

Všechny typy řetízků doporučujeme chránit při nanášení tělových a opalovacích krémů pro dlouhodobý lesk.

Sú permanentné šperky vhodné pre každého?

Vzhľadom na to, že všetky naše retiazky trvalých šperkov sú vyrobené z 14-karátového zlata, striebra a gold-filled materiálu, ľudia s alergiou na zlato a striebro by mali vyhnúť poobstaraniu týchto šperkov. Je na vás, aby ste zvážili, či sú tieto šperky vhodné pre váš životný štýl, napríklad ak sa venujete bojovým športom.

Príďte si pre svoj trvalý šperk

Ak máte záujem získať trvalý náramok alebo iný šperk, prosím, využite nižšie uvedený rezervačný formulár. Permanentné náramky aplikujeme každý pracovný deň v čase od 10:00 do 16:00.

Pri online rezervácii je potrebné vybrať požadovaný počet osôb pre rezerváciu vhodného termínu. Radi zodpovieme vaše otázky prostredníctvom telefónu, e-mailu alebo chatu. Vstup do predajne alebo štúdia s bicyklami, kolobežkami alebo so štvornohými miláčikmi nie je povolený. Ďakujeme za pochopenie.

Telefon: +421 222 205 170
Po - Pia: 10 - 16 hod
E-mail: info@atreya.sk
jsme tu pre vás